Co skladovat ve Faradayově kleci.

Co skladovat ve Faradayově kleci.

Co by měl mít každý prepper ve Faradayově kleci.

 

 

Jak víme, atomová exploze může vytvořit pět efektů:

A) Světlo

První známkou jaderného výbuchu je náhlý záblesk světla, který může dočasně nebo dokonce trvale oslepit každého, kdo se dívá ve směru výbuchu.

 

B) EMP – elektromagnetický puls

Elektromagnetický impuls je krátký výboj elektromagnetické energie. EPM běží současně s lehkým výbuchem, ale trvá jen milisekundy a lidskému tělu neškodí. Některé výzkumy však naznačují, že silné EMP může mít podstatný vliv na kognitivní procesy levé hemisféry mozku. Tento výzkum naznačuje, že může dočasně zkratovat logické obvody. Hlavním problémem EMP je zničení jakéhokoli elektrického obvodu do stovek kilometrů od výbuchu.

 

Teplo

 

35 % veškeré energie uvolněné při výbuchu je vyzařováno do okolí ve formě tepla. Bomba o síle 1 megatuny vyzařuje teplo, které odpaří vše v okruhu 3 mil od výbuchu, zapálí téměř vše v okruhu 8 mil, vážně spálí všechny živé věci ve vzdálenosti 11 mil od výbuchu a popáleniny 1. stupně do 20 mil.

 

 

D) Rázová vlna

Asi 50 % energie se uvolní ve formě tlakové vlny. Jeho rychlost šíření je přibližně 1 míle/s. Tlaková vlna smete vše, co jí stálo v cestě a její síla trvá, pokud s rostoucí vzdáleností od epicentra neslábne. Všechny stavby v okruhu 4 mil budou smeteny. Protože se pohybuje rychleji, než je rychlost zvuku, žádný hluk to nemůže odhalit.

 

E) Záření a radioaktivní spad

Nejnebezpečnějším škodlivým faktorem je záření vznikající při výbuchu. Funguje jen minutu po výbuchu, ale má maximální smrtící průbojnou sílu.

Sekundární záření je radioaktivní spad. Intenzita radiačního spadu dramaticky klesá každou hodinu a den, ale kontaminace může pokračovat mnoho let.

 

Dnes si v tomto článku povíme něco o EMP – Electromagnetic Pulse.

K prvnímu EMP způsobenému člověkem došlo v roce 1962, kdy 1,4 megatunová termonukleární zbraň Starfish Prime explodovala 400 km nad Tichým oceánem.

Starfish Prime, stokrát větší než to, co bylo svrženo na Hirošimu, mělo za následek EMP, které způsobilo elektrické poškození téměř 900 mil daleko na Havaji. Vyřadilo asi 300 pouličních lamp, spustilo četná poplašná zařízení proti vloupání a poškodilo mikrovlnné spojení telefonní společnosti, které přerušilo telefonní hovory z Kauai na ostatní havajské ostrovy.

A to bylo ze vzdálenosti 900 mil.

Jak je dnes známo, EMP může zničit jakékoli elektronické zařízení pomocí polovodičových obvodů, FET tranzistorů a mikročipů. Na tomto základě dnes funguje téměř všechna elektronická zařízení. Pouze stará auta, která nejsou dodávána s palubním počítačem a elektronickým řízením motoru, mohou být odolná proti EMP a po EMP útoku pojedou.

 

Existuje možnost, jak chránit elektronická zařízení před účinky EMP. Řešením je držet elektronická zařízení ve Faradayově kleci.

Faradayova klec je nádoba vyrobená z vodivého materiálu, jako je drátěné pletivo nebo kovové desky, která chrání to, co obklopuje, před vnějšími elektrickými poli.

Existuje mnoho společností, které takové stíněné kontejnery prodávají. Ale každý prepper si může postavit vlastní velmi jednoduchý stíněný kontejner na principu Faradayovy klece.

Nyní, pokud víme, jak chránit naši elektroniku, měli bychom také vědět, která elektronická zařízení by měla být chráněna.

Z tohoto důvodu jsem vytvořil základní skupiny předmětů, které by měl prepper uložit ve Faradayově kleci následovně:

1. Komunikace

2. Vybavení zbraní

3. Navigace

4. Energie

5. Světlo

6. Zabezpečení a bezpečnost

7. Zdravotnické prostředky

8. Měření

9. Další nástroje

 

Všechny předměty můžete uložit do jednoho většího stíněného kontejneru nebo můžete vyrobit více menších krabic. Záleží na vaší volbě, možnostech a prioritách. Jak vytvořit vlastní jednoduchý stíněný kontejner na principu Faradayovy klece se dočtete v jiném článku zde.

 

B)    

1. KOMUNIKACE

Když nastane EMP, všechno najednou ztichne. Mnoho motorů se zastaví a běží, televizní a rozhlasové stanice ztichnou. Internet a mobilní síť budou mimo provoz. Světla zhasnou a auta (kromě starých) zastaví, aby se rozjeli. Člověk bude zoufale potřebovat získat informace o tom, co se děje. V této situaci může být užitečné jakékoli funkční rádio. Přenosný celosvětový rozhlasový přijímač vám může pomoci, které rozhlasové stanice stále běží a které ne. Můžete analyzovat rozsah problému, zda se jedná pouze o místní, státní úroveň nebo zemi nebo kontinent. Některé typy mobilních telefonů mohou také pracovat nezávisle na síti mobilních telefonů jako rádio. Nejdůležitější ale bude HAM radio, které bude volat o pomoc i v zahraničí. Malá vysílačka nebo CB, PMR vysílačky mohou být užitečné právě v místní oblasti malých skupin.

Pamatujte: Při vkládání do stíněné nádoby vždy odmontujte anténu z každého radionu, rovněž neskladujte žádné rádio s nainstalovanou baterií.

To je důvod, proč by měl každý prepper uchovávat ve své Faradayově kleci:

1. Ham Radio

2. Přenosný celosvětový rádiový přijímač

3. Zapněte přijímač AM/FM rádia

4. Starší mobilní telefon

5. Rádio CB nebo PMR

Pamatujte, že pokud je dopad EMP lokální, situace může být mírně optimistická a pomoc může přijít relativně brzy. Ale když zjistíte, že dopad EMP je v celé zemi nebo kontinentu, je to velmi vážná a nebezpečná situace.

Měli byste co nejdříve zjistit, zda toto EMP má přirozený charakter jako sluneční erupce nebo někdo z politiků udělal hroznou chybu a EMP bylo způsobeno jadernou erupcí nebo byla použita nová EMP bomba. Pokud GPS stále funguje, znamená to, že EMP nebylo vytvořeno slunečními erupcemi. I když byla na zemském povrchu použita jaderná bomba, satelit GPS může stále fungovat. Pokud byla exploze jaderné bomby ve velké výšce, v tomto případě může vypadnout nějaký satelit GPS.

 

2. ZBRAŇOVÁ VÝBAVA

Po EMP útoku lze očekávat nárůst přestupků na ulicích kvůli nedostatečné bezpečnosti. Chybí velení řetězu v policii a dalších vládních službách. Mnoho prepperů je již na takovou situaci vyzbrojeno a vycvičeno, ale někteří zapomínají chránit svou bojovou techniku, která funguje na elektronické bázi. A proto nezapomeňte do své Faradayovy klece vložit:

1. Red Dot Sights

2. Zařízení pro noční vidění

3. Termovizní zařízení

4. Laserové zaměřování

5. Paralyzér

 

 

3. NAVIGACE

Old school preppers budou mít vždy s sebou tištěné mapy jejich oblasti zájmu. Nová generace prepperů je mnohem více nakloněna používání moderních elektronických zařízení a nejinak je tomu i v oblasti orientací a map. Použití jednotky GPS je pro některé preppery pohodlnější a mnohem cool. Zde jsou položky, které by měly být uloženy ve vaší Faradayově kleci:

1. Jednotka GPS

2. Tablet s offline mapami

3. Mobilní telefon s offline mapami.

Nezapomeňte pravidelně aktualizovat své offline mapy ve svých zařízeních.

 

4. ENERGIE

Velmi důležitá kategorie. Nezapomeňte na nabíječky všech elektronických zařízení uvedených výše a níže v tomto seznamu.

1. Power banky

2. Invertorové generátory

3. Nabíječky pro mobilní telefony, tablety, powerbanky, rádia, svítilny atd.

4. Sada solárních panelů

5. Baterie Invertor 12/24V

6. Nabíjecí baterie

Pamatujte, že některé dieselové/benzínové generátory s jednoduchým startováním za kabel jsou odolné vůči EMP a nemusí být chráněny ve Faradayově kleci.

 

5. SVĚTLO

Dnes je docela těžké koupit moderní baterku se starou klasickou žárovkou. Téměř všechna světla využívají technologii LED, která musí být chráněna proti EMP. To je důvod, proč by měl každý prepper uchovávat ve své Faradayově kleci:

1. Světlomety

2. Klikové svítilny

3. Zatřeste baterkou

4. Jakákoli svítilna s LED žárovkou nebo vestavěná dobíjecí baterie.

5. Jakákoli svítilna s USB nabíjením

6. Lucerna na solární pohon

Nejsem si jistý otřesem baterky, jestli je EMP důkaz, ale dal jsem ji do seznamu. Využívá magnety, cívku a kondenzátor k výrobě elektřiny třesením.

6. ZABEZPEČENÍ A BEZPEČNOST

Uchovávat celý domácí bezpečnostní systém jako zálohu ve Faradayově kleci je šílené. Ale ponechat si navíc nějaké levné senzory, které lze použít jako alarm spouštěcího drátu, by mohlo být užitečné.

1. Domácí bezpečnostní kamery různé typy

2. IR alarmy aktivace drátu

3. Tepelné/pohybové detektory

4. Detektory kouře/oxidu uhličitého

5. Kamery pro noční vidění

6. Termální kamery

 

 

7. LÉKAŘSKÉ POMŮCKY

Pokud nemáte starý školní měřič krevního tlaku nebo teploměr, nezapomeňte si ve Faradayově kleci ponechat nové. Mnoho diabetiků by pro ně mělo šetřit i jednu sadu ve Faradayově kleci.

1. Monitor krevního tlaku

2. Teploměr

3. Pulzní oxymetr O2

4. Monitor krevního cukru

5. Sada naslouchátek

 

      

 

8. MĚŘENÍ

Protože záření nelze detekovat lidskými smysly, bude mou první volbou v této kategorii detektor záření – kompaktní dozimetr/Geigerův počítač, který dokáže měřit hladiny záření alfa, beta, gama nebo rentgenového záření. Užitečná může být i komplexní meteostanice, která zjišťuje nejen teplotu, ale i atmosférický tlak, vlhkost, viditelnost, směr a rychlost větru. Tato shromážděná data o počasí vám mohou pomoci analyzovat nebo předpovídat dráhu radioaktivního spadu.

1. Geigerův čítač

2. Digitální meteorologická stanice

3. Tester napětí baterie

4. Elektrický multimetr

5. Náramkové hodinky

6. Digitální váhy a elektronické posuvné měřítko

Někteří prepperové přebíjejí svou munici. Váhy a posuvná měřítka, pokud jsou elektronické, by měly být také uloženy ve Faradayově kleci.

 

9. DALŠÍ NÁSTROJE

Tato sekce může mít různé položky, vše závisí na vašem povolání nebo zálibách. Řemeslník bude mít jiný výběr než intelektuál. Někdo pracuje se specifickými nástroji a někdo používá více počítačů. Jen krátký ilustrační seznam toho, co může být užitečné:

1. USB klíč

2. SD karty

3. Čtečka více karet

4. Externí pevný disk

5. Baterie/Solární kalkulačka

6. Notebook, tablet, čtečka elektronických knih

7. Akumulátorové elektrické nářadí a akumulátorové baterie

 

Poslední poznámka: Pokud chcete zlepšit ochranu svých uložených věcí, můžete nejdůležitější z nich uložit do samostatných hliníkových ochranných sáčků.

Myslíte si, že jsem zapomněl zmínit další položky? Které další položky skladujete ve své Faradayově kleci?

 

EuroPrepper  

Blog

Post comments